Դեկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը խորհրդարանի Ոսկեզօծ դահլիճում Ամանորի տոնական ընդունելության էր հրավիրել ՀՀ ԱԺ աշխատակազմին:
ՀՀ ԱԺ նախագահը, շնորհավորելով ՀՀ ԱԺ աշխատակիցներին Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան կապակցությամբ, մաղթել է հաջողություն, բարեկեցություն, իսկ երկրին՝ խաղաղություն:
Անդրադառնալով անցնող տարվա ձեռքբերումներին՝ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ 2017 թվականը բարդ, բայց միեւնույն ժամանակ իրադարձություններով հարուստ տարի էր:
ՀՀ ԱԺ նախագահը խորհրդարանական աշխատանքի նպաստավոր կազմակերպման գործում առանձնահատուկ ընդգծել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի մասնագիտական գիտելիքների եւ աշխատանքային կարողությունների արդյունավետ օգտագործումը:

27 декабря Председатель НС А.Баблоян в Позолоченном зале парламента организовал новогодний праздничный прием для Аппарата НС.
Председатель НС, поздравив сотрудников НС с Новым годом и Св.Рождеством, пожелал им успехов, благополучия, а стране – мира.
Обратившись к достижениям уходящего года, А.Баблоян отметил, что 2017-й был сложным, но в то же время богатым событиями годом.
Спикер НС особо подчеркнул важность эффективного использования профессиональных знаний и трудовых навыков Аппарата НС в четкой организации парламентской работы.