Դեկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը խորհրդարանի Ոսկեզօծ դահլիճում Ամանորի տոնական ընդունելության էր հրավիրել ՀՀ ԱԺ աշխատակազմին:
ՀՀ ԱԺ նախագահը, շնորհավորելով ՀՀ ԱԺ աշխատակիցներին Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան կապակցությամբ, մաղթել է հաջողություն, բարեկեցություն, իսկ երկրին՝ խաղաղություն:
Անդրադառնալով անցնող տարվա ձեռքբերումներին՝ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ 2017 թվականը բարդ, բայց միեւնույն ժամանակ իրադարձություններով հարուստ տարի էր:
ՀՀ ԱԺ նախագահը խորհրդարանական աշխատանքի նպաստավոր կազմակերպման գործում առանձնահատուկ ընդգծել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի մասնագիտական գիտելիքների եւ աշխատանքային կարողությունների արդյունավետ օգտագործումը:

On December 27, the RA NA President Ara Babloyan invited the RA NA Staff to a New Year festive reception in the Gilded Hall of the parliament.
Congratulating the RA NA employees on the occasion of the New Year and Holy Nativity, the RA NA President wished them success, welfare and peace to the country.
Touching upon the achievements of the passing year, Ara Babloyan noted that the year 2017 was a hard year, but at the same time, a year rich in events.
The RA NA President especially underlined the effective use of the professional knowledge and the working capabilities of the RA NA Staff in the favourable organization of the parliamentary activities.